Urazy krocza poród

Coraz to więcej dam, jakie rodziły swoje dzieci drogami natury przyznaje, że ma poważne komplikacje z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to komplikacje z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

Pelvix Concept – kulki do treningu

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z kobiet decydowała się mówić o swoich problemach po porodzie. Niejednokrotnie wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Dzisiaj jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się wiele o tym, jakie mogą pojawić się skutki porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się także u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Przeważnie u nich pojawia się później ból w dole brzucha oraz problemy ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą oraz co poniektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, jednakowoż gigantyczny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć wybitnie błyskawicznie po porodzie. Im prędzej jest taka szansę, tym przyzwoiciej, bo ćwiczenia przynoszą w owym czasie poprawniejsze wyniki. Podczas fizjoterapii, wykonuje się przeróżnego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w stosowny sposób kurczyły. Poza tym, niezwykle istotną kwestią są też ćwiczenia oddechowe, które trzeba w następnej kolejności jak przeważnie powtarzać. Na domiar tego, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która ma pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest przede wszystkim paniom, które miały więcej porodów. Mogą niemniej jednak z niej korzystać też panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Bardzo błyskawicznie zezwala ona powrócić do normy oraz czuć się prawidłowo. Sporo pacjentek oświadcza, że to naturalnie dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu czy też dokuczliwości bólowe. Doktor ma prawo na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje również możliwość skierowania z takich zajęć i treningów odpłatnie, w ramach osobistej opieki rekonwalescencyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *