Co zjeść w Krakowie

Smaczna kuchnia włoska
Pragniesz smacznie zjeść? Pośród wielu opcji, które proponuje europejska sztuka kulinarna należy zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to bogactwo smaków, kolorów oraz duża dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie potrawy

Naszym rodakom włoska kuchnia, łączy się głównie z makaronem i pizzą i czasem z owocami morza. Tymczasem włoskie dania to również takie smakołyki jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne włoskie potrawy

Pasty są bazą kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się pasty w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie niełatwo wymyśleć składniki których nie da się dodać do makaronu. kuchnia włoska w Krakowie Ryby, szeroki wybór mięs, np. jagnięce czy drobiowe i przeróżne przyprawy, powodują, że makarony można jeść codziennie.

Następną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Prawidłowo przyrządzona pizza włoska to niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie potrawy to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To też canelloni, gnocchi, piada oraz szeroki wybór deserów – np. granita czy zabaglione. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- ricotty, mascarpone i pecorino.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *